Co robimy? Kim jesteśmy?

Jesteśmy jednym z najbardziej prężnych klubów turystycznych Politechniki Gdańskiej funkcjonującym w ramach Oddziału Studenckiego PTTK. Działamy od 1968 roku. I od ponad 48 lat zrzeszamy studentów i młodych absolwentów, których łączy pasja wspólnego podróżowania po regionie, kraju i świecie. Nasza aktywność dotyczy przede wszystkim wędrówek pieszych, jednakże klub stara się być jak najbardziej wszechstronny. Mamy speców od wycieczek rowerowych, górskich, eksploracji, spływów kajakowych, trochę ludzi od żeglarstwa, miłośników nurkowania, maniaków pojazdów terenowych i wielu wielu innych. Członkowie naszego klubu przygotowują wiele wyjazdów wakacyjnych po całym świecie. W ostatnich latach zorganizowaliśmy m. in. wyjazdy w Gorgany, Czarnohorę, na Krym, w Karpaty i Bukowinę rumuńską, do Słowackiego Raju, Albanii, Gruzji, Turcji, wszystkie polskie góry i mnóstwo innych na które nie starczy tu miejsca. Osoby z naszego klubu uczestniczyły również w wielu indywidualnych przedsięwzięciach, odwiedzając między innymi Indie, Bałkany, Gruzję, Stany Zjednoczone, Kubę, Meksyk, Skandynawię, czy odległe RPA.

 

Jednym z podstawowych zadań klubu jest umożliwienie studentom poznania zasad organizowania imprez turystycznych. Kurs Organizatora Turystyki organizujemy dwa razy do roku. W każdej edycji uczestniczy kilkudziesięciu słuchaczy. Wykłady prezentowane są przez extraciekawe osobistości a dodatkowo raz na jakiś czas zapraszamy supergwiazdy turystyki. Osoby, które przejdą szkolenie trafiają do grona naszych klubowiczów.

Tworzymy zgraną paczkę przyjaciół. Oprócz cotygodniowych spotkań klubowych, spędzamy wspólnie czas na wielu rajdach turystycznych, bawimy się razem na różnych imprezach (biesiady przy gitarze, imprezy, mecze, kino, koncerty, planszówki i wspólne piwo :)). Klub posiada wiele tradycji, jednym z nich jest np. obchodzenie wspólnie Sylwestra w niepowtarzalnym górskim otoczeniu. Organizujemy również cykl Imprez na Orientację, w których każdy może brać udział.

 

 

Dla wielu absolwentów - dawnych klubowiczów, AKK GDAKK pozostał na zawsze w pamięci jako symbol niezapomnianych wypraw i zwariowanych imprez z okresu studiów a także miejsce zawarcia niezłomnych przyjaźni.

Dołącz do nas, a przekonasz się jak niepowtarzalny jest smak przygody, jak zwariowane może być życie studenta i jakich wspaniałych ludzi można u nas spotkać! :). To bardzo proste, po prostu wpadnij do nas na rajd lub spotkanie klubowe. ZAPRASZAMY!!!


 

Nasz Adres: ul. Siedlicka 4, 80-222 Gdańsk 
E-mail: akkgdakki@gmail.com w sprawach kursu OT kursturystyki@gmail.com 
Internet: http://www.akkgdakk.pl