„Kaszubska Włóczęga” to jedna z sztandarowych imprez naszego klubu, która z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Jest to impreza na orientację, podczas której uczestnicy mają za zadanie potwierdzić w określonym limicie czasu swoją obecność przy ustawionych w terenie punktach kontrolnych. Każdy uczestnik na starcie otrzymuje od organizatorów odpowiednio przygotowaną mapę, której bezbłędne odczytanie jest niezbędne do osiągnięcia sukcesu. W terenie czeka na zawodników wiele niespodzianek: od dodatkowych zadań i mylnych tropów, poprzez przeprawy przez nieraz bardzo trudne tereny jak rzeki, czy mokradła, po urzekające krajobrazy.
Odbywająca się już od 2005 r. „Kaszubska Włóczęga” stała się ważną pozycją w kalendarzu imprez na orientację w naszym regionie, przyciągając nie tylko entuzjastów zaprawionych w posługiwaniu się mapą i kompasem w terenie, ale również całe rodziny pragnące spędzić pogodny majowy weekend na łonie natury. Zmagania toczą się, bowiem zawsze w kilku kategoriach, o zróżnicowanym poziomie trudności. Oprócz tras pieszych, pojawiają się również trasy rowerowe czy kajakowe. Tradycyjnie impreza odbywa się w najbardziej malowniczych zakątkach Kaszub, a urokliwe leśne pejzaże pośród wzgórz i jezior stały się już wizytówką „Kaszubskiej Włóczęgi”.
Jednak tym, co odróżnia ją od konkurencyjnych imprez, jest niepowtarzalna atmosfera. „Kaszubska Włóczęga” nie kończy się, bowiem z chwilą ogłoszenia wyników i rozdania nagród. Na uczestników czekają zawsze dodatkowe atrakcje, na czele z ogromnym ogniskiem, które jest doskonałą okazją do wypoczynku po trudach marszu, wspólnego śpiewania, wymiany doświadczeń i integracji środowiska sympatyków imprez na orientację i szeroko rozumianej turystyki.

Link: http://kaszubskawloczega.pl/