2017-09-08

AKK GDAKK zaprasza klubowiczów na surwiwalową przygodę.

KIEDY?
od 08.09 (piątek) do 10.09 (niedziela)

GDZIE?
Las na południe od Skarszew. Znajdują się tam trzy małe jeziora, polany oraz strumień rzeczny.

BEZPIECZEŃSTWO
Obowiązkowo każdy musi mieć naładowany telefon komórkowy - na wypadek zagrożenia zdrowia lub życia.
Na wyspie będzie podstawowa apteczka.
¡Ważne! Organizator nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek działania oraz decyzje uczestników. Każdy czujący się w złej formie zdrowotnej powinien zrezygnować z wydarzenia. Każdy uczestnik jest zobowiązany do posiadania wiedzy o konsekwencjach przebywania w surwiwalowych warunkach oraz do ubezpieczenia się we własnym zakresie. Dodatkowo każdy uczestnik powinien mieć podstawową wiedzę na temat surwiwalu.

ZASADY
Każdy uczestnik powinien zdecydować się na jedną kombinację z poniższych opcji:
1) Bardzo łatwa surwiwalowa - można zabrać maksymalnie pełne kieszenie noszonych ubrań. Zakaz zabierania namiotu oraz plecaka. Dodatkowo można zabrać przedmioty znajdujące się na liście "przedmioty wyjątkowe".
2) Łatwa surwiwalowa - można zabrać maksymalnie pełne kieszenie noszonych ubrań, jednak nie można zabrać jedzenia ani picia (w tym także alkoholu). Zakaz zabierania namiotu oraz plecaka. Dodatkowo można zabrać przedmioty znajdujące się na liście "przedmioty wyjątkowe".
3) Średnia surwiwalowa - można zabrać maksymalnie 4 pojedyncze przedmioty. Zakaz zabierania namiotu, plecaka oraz jedzenia. Dodatkowo można zabrać przedmioty znajdujące się na liście "przedmioty wyjątkowe".
4) Trudna surwiwalowa - można zabrać maksymalnie JEDEN pojedynczy przedmiot. Zakaz zabierania namiotu, plecaka oraz jedzenia. Dodatkowo można zabrać przedmioty znajdujące się na liście "przedmioty wyjątkowe".
k) Opcja kooperacyjna - w tym przypadku można korzystać z przedmiotów innych uczestników (za ich zgodą), ale tylko z tego samego poziomu trudności. Osoby bez opcji 'k' mogą spacerować i integrować się razem ze wszystkimi, lecz nie mogą razem pracować na wspólną korzyść.
s) Opcja śmieciozbieracza - w tym przypadku można korzystać ze znalezionych w lesie śmieci/przedmiotów wytworzonych przez człowieka (np. puszka). Przedmioty te nie mogły być wcześniej używane przez innych uczestników (no chyba, że ktoś zdecydował się na kooperację).
Tak więc najłatwiejszą kombinacją jest 1ks, a najtrudniejszą 4.

Przykładowo:
Osoba realizująca opcję 4s może korzystać ze znalezionymi w lesie śmieciami nie należącymi do pozostałych uczestników. Nie może jednak używać nierozpalonego przez niego ogniska - może się jedynie na niego popatrzeć ze smutną miną. Jednak osoby które zdecydowały się na kooperację mogą korzystać np. z ogniska osób które się na nią nie zdecydowały (za ich zgodą). Osoby bez opcji 'k' mogą spacerować i integrować się razem ze wszystkimi, lecz nie mogą razem pracować na wspólną korzyść.

Survival to w dużej mierze walka z samym sobą - możesz szukać dziur w zasadach, jednak nie oszukasz samego siebie.

W końcowym wyniku liczy się nie tylko poziom trudności, lecz także ilość dni przebytych podczas surwiwalu. Każdy rezygnuje wedle swojego uznania. Możliwa jest zmiana kombinacji poziomu trudności podczas pobytu - można zabrać więcej przedmiotów i ich nie używać. To samo tyczy się opcji 'k' oraz 's'. Liczy się końcowy poziom trudności.

PRZEDMIOTY WYJĄTKOWE:
- telefon (obowiązkowo)
- apteczka
- flara ratunkowa
- aparat fotograficzny/kamera + baterie zapasowe
- sraj taśma
Przedmioty wyjątkowe można używać tylko tego do czego są przeznaczone. Telefon można używać tylko w wyjątkowych sytuacjach lub do upamiętniania chwil na zdjęciach/filmach. Apteczka i flara tylko w przypadku zagrożenia zdrowia/życia. Baterii można używać tylko do sprzętu elektronicznego (nie, nie można nimi rozpalać ogniska). Papier toaletowy tylko do kładzenia papierzaków.

KONTAKT
Maciej Piotrowski tel. 500 684 463