2017-09-02

Zapraszamy na dwudniową wycieczkę rowerową w okolice jez. Żarnowieckiego (i nie tylko).
Wycieczka odbędzie się w dniach 2-3 września i zawierać będzie kilka wariantów zarówno dla tych bardziej i mniej zaawansowanych w pedałowanie Gdakków.

Dzień 1. (88 km / 31 km)
Zbiórka chętnych na dłuższy wariant odbędzie się 2.09.2017 o godz. 7:45 przy wejściu do CH Manhattan przy ul. Jaśkowa Dolina we Wrzeszczu skąd punktualnie o 8:00 rozpoczniemy wycieczkę wspinaczką na górny taras (nie robimy zakupów przed wyjazdem).
Poruszając się głównie drogami leśnymi i szutrowymi udamy się w stronę Wejherowa – do pokonania będzie ok 57 km po niekoniecznie płaskim terenie. W Wejherowie planujemy być między godz 13:00 a 14:00 gdzie poczekamy na pozostałych uczestników, którzy zechcą dojechać do Wejherowa kolejką. UWAGA godzina dotarcia grupy do Wejherowa może ulec zmianie, jest zależna od tempa grupy, ilości popasów po drodze, czynników losowych, warunków pogodowych itp. itd. w związku z czym dojeżdżający kolejką proszeni są o pozostawienie tel. kontaktowych – będziecie informowani na bieżąco o planowanym przyjeździe.  
Z Wejherowa wszyscy udamy się wzdłuż zachodniego brzegu jez. Żarnowieckiego do znanej już Gdakkom szkoły w Wierzuchcinie, gdzie zagościmy na nocleg. Po drodze miniemy wieżę widokową Kaszubskie Oko i jeśli tylko będziemy mieć ochotę (by wspiąć się pod niewielką górkę), będziemy mogli popodziwiać niesamowitą panoramę.
Jeśli nie będzie chętnych osób na dłuższy wariant trasy, pomyślimy o wspólnym starcie z Wejherowa i lekkim rozbudowaniu krótszej opcji.

Dzień 2. (116 km / 61 km)
Drugiego dnia wstaniemy skoro świt, by najpóźniej o 9:00 wyruszyć w dalszą drogę pełną atrakcji. Pasem nadmorskim udamy się do Jastrzębiej Góry, a następnie na południe w stronę Wejherowa. Ten odcinek będzie liczyć nieco ponad 60 km i będzie możliwość powrotu stąd kolejką do Gdańska. Dla chętnych śmiałków, o ile czas pozwoli, wycieczka będzie kontynuowana aż do Gdańska na kołach po szlakach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego (UWAGA, łącznie do pokonania będzie wtedy ok 116 km!) i zakończy się w godzinach późno wieczornych.

Nocleg:
Nocujemy w warunkach turystycznych na sali gimnastycznej w szkole podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Wierzuchcinie. Koszt noclegu wynosi 10 zł / os. Wymagany własny śpiwór i karimata – nie mamy gwarancji co do dostępności materaców.

SKLEPY:
W miejscu noclegu dostępny będzie sklep otwarty do godz 21:00, gdzie będziemy mogli uzupełnić zapasy na kolację oraz śniadanie. Po drodze dostępność sklepów może być bardzo ograniczona. Będziemy poruszać się bocznymi, mało uczęszczanymi drogami, bardzo często z dala od jakichkolwiek miejscowości. 

ZAPISY:
Zapisy odbywają się za pomocą formularza i potrwają do 1.09.2017 do godz 20:00, lub do wyczerpania miejsc. 
https://goo.gl/forms/4sDGO7d74VqAxZ5E2
Limit miejsc obecnie wynosi 10 osób – no chyba, że znajdzie się chętna osoba do pomocy przy zapanowaniu nad większą grupą. 


Co zabrać:
- Sprawny rower wyposażony w dwa hamulce
- Oświetlenie rowerowe
- Ubranie adekwatne do pogody i wygodne do jazdy na rowerze
- Coś do przebrania w szkole, ubranie do spania
- Obuwie na zmianę do chodzenia po szkole
- Kask nie jest obowiązkowy, ale ściśle zalecany
- Zapas wody oraz jedzenie na drogę. Poruszamy się mało 
uczęszczanymi drogami, więc dostępność sklepów będzie 
ograniczona.
- Naładowany telefon
- Zapasową dętkę pasującą do roweru oraz podstawowe narzędzia 
do jego ewentualnej naprawy
- Planszówki, karty, śpiewniki oraz wszystko co umili wspólny 
Gdakkowy wieczór – i oczywiście da się wygodnie i bezpiecznie 
przewieźć rowerem.

WAŻNE
- Jeśli zastanawiasz się czy Twój rower nada się na wycieczkę, bo piszczy, wydaje dziwne dźwięki i bardzo ciężko się na nim jedzie, daj znać, chętnie pomogę przy doprowadzeniu go do użytku. Ale uwaga, nie jestem zawodowym serwisantem ani tym bardziej cudotwórcą. Pomogę jedynie przy regulacji przerzutek, hamulców, wyczyszczeniu i nasmarowaniu napędu.
- Jeśli wybierasz się tylko na nocleg i planujesz dojechać do Wierzuchcina samochodem, koniecznie daj znać! Zabierzesz nam ciężkie tobołki i bagaże :D 

NAJWAŻNIEJSZE!
- Podczas jazdy obowiązuje kategoryczny zakaz spożywania alkoholu oraz zażywania wszelkich środków odurzających. 
- Podczas pobytu w miejscu noclegu uprasza się o zachowanie umiaru w spożyciu. Wyruszamy z samego rana i nie będzie litości dla kaca. 
- Każdy uczestnik zobowiązany jest przestrzegać przepisów ruchu drogowego oraz wszelkich przepisów prawa
- Każdy uczestnik bierze udział na własną odpowiedzialność i sam odpowiada za wszelkie wyrządzone przez siebie szkody.
- O wszelkich postojach oraz zmianach trasy decyduje wyłącznie organizator. 
- Organizator nie zapewnia ubezpieczenia. 


ORGANIATOR:
Łukasz Sojka,
AKK GDAKK
tel: 791 800 757
e-mail: lsojka.gd@gmail.com