Polecamy:


III turystyczna impreza na orientację "Śnieżynka"

VI etap klasyfikacji Pucharu GDAKKa 2016

11 grudnia 2016, Gdynia Chwarzno

KOMUNIKAT STARTOWY

 1. Wstęp
 2. "Śnieżynka" jest aktualnym tytułem dziennej turystycznej imprezy na orientację, podczas której zadaniem uczestników będzie potwierdzenie w określonym limicie czasu obecności w punktach kontrolnych ustanowionych w pewnych określonych miejscach naszego globu. Impreza ta stanowić ma I etap i godne otwarcie całego cyklu podobnych imprez, które odbędą się w roku 2016 oraz latach następnych. Zasady współzawodnictwa w imprezie i punktowania dokonań uczestników określa Regulamin imprezy oraz Regulamin Pucharu

 3. Organizator
 4. Akademicki Klub Kadry GDAKK

 5. Zespół organizacyjny i budowa tras
  • Anna Dettlaff, Dominika Welz - TZ
  • Marcin Sontowski – TU
  • Artur Fankidejski – TP
  • Mateusz Kruszyński - grafika

 6. Termin i miejsce imprezy
 7. Impreza odbędzie się 11 grudnia 2016 roku w Gdyni Chwarznie. Więcej informacji w zakładce dojazd.

 8. Kategorie startowe
 9. Uczestnicy mogą startować na jednej z trzech tras (szacunkowe długości tras podane są w linii prostej pomiędzy punktami):

  Trasa dla początkujących (TP) „Bałwankowe harce”

  klasyfikacja srebrna

  ~5-7 km

  Trasa, której pokonanie wymagać będzie podstawowych umiejętności nawigacyjnych, skierowana głównie do osób o niewielkim bądź żadnym doświadczeniu w imprezach na orientację. Nie oznacza to bynajmniej, że będzie nudno. Nie będzie! Punkty kontrolne umieszczone w miejscach charakterystycznych, a czasami również łatwo dostępnych. Możliwe punkty stowarzyszone. Mapa jest niemodyfikowana. Dopuszczalne zespoły 1-5 osobowe.

  Trasa dla średnio zaawansowanych (TU) „Mikołaj po LSD”

  klasyfikacja srebrna

  ~8,5 km

  Nie daj się zwieść pozorom - ta trasa to nie lada przeciwnik! Jest gotowa posunąć się bardzo daleko, byle tylko uprzykrzyć Wam życie. W jej arsenale znajdują się między innymi: punkty kontrolne rozstawione w trudno dostępnych miejscach czy liczne a perfidne punkty stowarzyszone. Mapy mogą być częściowo modyfikowane. Dopuszczalne zespoły 1-3 osobowe.

  Trasa zaawansowana (TZ) „Czas na łyżwy”

  klasyfikacja srebrna

  ~6-7 km

  To nie będzie odprężający spacerek po lesie. Wybierając te trasę albo popełnia się gruby błąd, albo jest się doświadczonym zawodnikiem, który doskonale wie, czego po podobnej trasie należy się spodziewać. Należy się nastawić na liczne trudności z dotarciem do punktów kontrolnych, znaczną liczbę punktów stowarzyszonych, zmodyfikowaną i niepełnej treści mapę z pogranicza kartografii i sztuki współczesnej, a w ostatecznym rozrachunku również punkty karne na mecie. Dopuszczalne tylko zespoły 1-2 osobowe. Trasa zaliczana do Pucharu Pomorza Gdańskiego

  Uwaga: na trasie mogą się znajdować punkty z innej imprezy – wszelkie inne lampiony (niż nasze klubowe) będą uznawane za punkty mylne; przykładowy lampion będzie wisiał na starcie

 10. Zgłoszenia
 11. Do środy 7 grudnia chęć uczestnictwa w imprezie będzie można zgłaszać poprzez formularz zgłoszeniowy zamieszczony na stronie. Formularz ruszy najpóźniej 28 listopada.

  W dniu imprezy 11 grudnia, w godzinach otwarcia sekretariatu, również przyjmowane będą zapisy, jednak w takim przypadku nie możemy zagwarantować pełnych świadczeń, dlatego też zachęcamy do korzystania z formularza.

  Minuty startowe zostaną rozlosowane najpóźniej 9 grudnia.

 12. Opłata wpisowa
 13. Wysokość opłaty wpisowej wynosi 10 zł. Dla osób zapisujących się w dniu imprezy opłata ulega podwyższeniu o kolejne 10 zł.

  Uczestnicy aktualnej edycji kursu Organizatora Turystyki prowadzonego przez AKK GDAKK płacą 50% opłaty wpisowej przy wcześniejszym zgłoszeniu przez formularz (obowiązuje termin 7 grudnia) – w dniu imprezy obowiązuje już opłata 20zł. Warunki obniżonej opłaty określa kierownik kursu OT.

 14. Świadczenia startowe
  • komplet map i materiałów (dla każdego członka drużyny),
  • karta startowa do potwierdzeń obecności na punktach kontrolnych (jedna na zespół),
  • pamiątkowe dyplomy (dla najlepszych),
  • drobne przekąski i herbata/kawa (dostępne na mecie),
  • możliwość potwierdzenie punktów za uczestnictwo w książeczce OInO PTTK (2 pkt.).

 15. Obowiązkowe wyposażenie każdego uczestnika
  • kompas,
  • długopis (lub inny przybór do pisania zostawiający trudno ścieralny ślad na papierze),
  • latarka (trasy są dzienne, ale szybko zapada zmrok),
  • element odblaskowy na odzieży lub plecaku,
  • sprawny i naładowany telefon.

 16. Postanowienia końcowe
  • w przypadku naprawdę, ale tak naprawdę złej pogody (np. cyklon) impreza zostanie przełożona na inny termin, o czym poinformujemy najpóźniej dzień przed imprezą; standardowy deszcz i śnieg oczywiście nie wchodzą w rachubę ;)
  • zawodnicy ubezpieczają się we własnym zakresie i startują wyłącznie na własna odpowiedzialność,
  • osoby niepełnoletnie w wieku 15 - 17 lat mogą uczestniczyć w imprezie tylko pod opieką osób pełnoletnich, pod warunkiem okazania przed startem oświadczenia podpisanego przez obojga rodziców bądź opiekunów prawnych oraz przez osobę, która podczas imprezy sprawować będzie opiekę i ponosić odpowiedzialność za niepełnoletniego uczestnika,
  • Osoby niepełnoletnie mające nieukończone 15 lat startują i uczestniczą w Imprezie tylko pod opieką swojego opiekuna prawnego. Muszą też przed startem okazać oświadczenie podpisane przez obojga opiekunów prawnych.
  • za szkody wyrządzone przez uczestników zarówno wobec uczestników imprezy, jak i osób trzecich Organizator nie odpowiada,
  • Organizator zastrzega sobie prawo do ostateczna interpretacji regulaminu oraz, w przypadku dużej liczby uczestników, również modyfikacji regulaminu oraz niniejszych postanowień.

All rights reserved dimitriii@o2.pl